BIP MBP
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie założona została w 1949 r. na mocy >>Dekretu o bibliotekach i opiece nad zbiorami<< z 17.04.1946 r., który to stwarzał sprzyjające warunki organizacyjne i prawne dla kształtowania jednolitej polityki bibliotecznej. W początkowej fazie biblioteka posiadała nieliczny księgozbiór, bo zaledwie 800 egzemplarzy. W roku 1949 wypożyczalnia zanotowała 90 czytelników. Liczba ta jednak systematycznie rosła i tak już w 1955 roku było ich 253, zaś w 1965 roku 430.

Menu

Godziny otwarcia


Wyświetl większą mapę

Poniedziałek 9.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 19.00
Środa 9.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 19.00
Piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9:00 - 13:00

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach.
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w serwisach społeczościowych
Blog mbpCieszanówZaproszenie na rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Bez- Kresy

Serdecznie zapraszamy na rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Bez-Kresy, który odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie.

11 maja 2019 (sobota)

godz. 15:00Harmonogram spotkania:
* Podsumowanie konkursu. Rozdanie dyplomów i nagród zaproszonym laureatom.
* Prezentacja swoich wierszy przez laureatów.
* Promocja tomiku, w którym są wydrukowane utwory nagrodzone i wyróżnione.
* Występ Moniki Kowalczyk z Lublina - songwriterka, wokalistka, aktorka.
* Poczęstunek przygotowany przez cieszanowskie Niezapominajki - ich słynne pierogi przy wesołej nucie.
* Spacer po cieszanowskich zabytkach z przewodnikiem.
* Podsumowaniu będzie towarzyszyła wystawa Katarzyny Chodoń "Świat bajkowych ilustracji"

Występ artystyczny:
Monika Kowalczyk urodzona w Lublinie songwriterka, wokalistka, autorka tekstów, aktorka. Od najmłodszych lat związana z muzyką. 24.04.2017r. premierę miała jej debiutancka płyta (EP), którą artystka wydała własnym sumptem z pomocą znajomych i rodziny. Koncertuje w całej Polsce (do tej pory wielokrotnie w Lublinie oraz m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdyni). Piszę piosenki. Pokazuję w nich świat takim, jakim go widzę i takim, jakim wydaje mi się, że widzą go inni.
Swoją twórczość określa jako polskie teksty obudowane muzyką z pogranicza indie folku i piosenkiautorskiej. Łagodność i siła, melancholia i światło w towarzystwie kosmicznych efektów gitarowych iciepłych brzmień ukulele.

Wystawa:
W trakcie rozstrzygnięcia konkursu będzie można obejrzeć wystawę Katarzyny Chodoń "Świat bajkowych ilustracji"
Katarzyna Chodoń – Śpiewaczka, animatorka tradycyjnej kultury ludowej oraz rysowniczka i malarka. W życiu zawodowym jest edukatorką, instruktorką i choreografką (Pani od Muzyki www.facebook.pl/odMuzyki). Jest wokalistką w zespołach sięgających do dawnych tradycji muzycznych Polski i Słowiańszczzny (Raraszek, Tadirindum, Swada oraz Strojone przy projekcie Preludium Słowiańskie i Pieśń Gminna). Prowadzi warsztaty śpiewu i tańca polskiego (Festiwal Folkowisko, Rozstaje/Crossroads Festiwal w Krakowie i.in.).
Ilustracje znajdujące się na wystawie są uzupełnieniem tekstów Agnieszki Jagi Szeptalin, autorki książeczki Bajkowe Kołysanki - Swada i Przyjaciele wydanej przez Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie w 2018 roku. Obrazy te powstawały jednak długo zanim pojawił się pomysł książeczki, zawsze jednak w poczuciu bezpieczeństwa i w bliskim towarzystwie odpoczynku. Bo taka powinna być idealna noc, taki sen jak Krasnal Luliś chciało by się mieć zawsze. Ich niewielki format wynika z tego, że często powstawały w podróży, dopiero te późniejsze tworzone do konkretnych kołysanek, nabierają większego rozmiaru.
Jako uzupełnienie wśród ilustracji pojawią się też inne szkice, które klimatem nawiązują do marzeń sennych, przebarwione, przejaskrawione kolory, wychodzące z cienia, oddalają od powagi rzeczywistości. Takim właśnie wentylem bezpieczeństwa są dla autorki jej małe obrazy.


Organizatorzy:
* Urząd Miasta i Gminy w Cieszanowie
* Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie
* Stowarzyszenie Salon Literacki w Warszawie


Dodane: 2019-04-30 | edytowane: 2019-04-30


Licznik odsłon: 875327
Miejska Biblioteka Publiczna
w Cieszanowie

37-611 Cieszanów, ul Kościuszki 6
fax / tel. 16 631 13 01