BIP MBP
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie założona została w 1949 r. na mocy >>Dekretu o bibliotekach i opiece nad zbiorami<< z 17.04.1946 r., który to stwarzał sprzyjające warunki organizacyjne i prawne dla kształtowania jednolitej polityki bibliotecznej. W początkowej fazie biblioteka posiadała nieliczny księgozbiór, bo zaledwie 800 egzemplarzy. W roku 1949 wypożyczalnia zanotowała 90 czytelników. Liczba ta jednak systematycznie rosła i tak już w 1955 roku było ich 253, zaś w 1965 roku 430.

Menu

Godziny otwarcia


Wyświetl większą mapę

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 9.00 - 17.00
Piątek 9.00 - 17.00
Sobota 9:00 - 13:00

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach.
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w serwisach społeczościowych
Blog mbpCieszanówXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

5 czerwca 2012 roku MBP w Cieszanowie wraz z filiami rozpoczęła obchody XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Rok temu na spotkaniu w MBP w Cieszanowie była Pani Wanda Chotomska, dlatego też Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom Biblioteka rozpoczęła od jej wiersza "Trąba":

W amatorskiej orkiestrze
w dni powszednie i w święta
przez trzy takty trąbiła
trąba pana rejenta.


Tekst ten czytał gość, który jest muzykiem i także gra w orkiestrze oraz w kapeli ludowej, a mianowicie Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie Wojciech Świzdor. Dzieci podczas tego spotkania poznały różne instrumenty muzyczne oraz miały szansę spróbować na nich grać. Oprócz tego zobaczyły jak wygląda strój członka Orkiestry Dętej w Cieszanowskie oraz Kapeli Ludowa "Sokoły".

Z tego ryku i świstu
wiatr się zrobił na sali
i widzowie z krzesłami
wnet w powietrzu latali.


Zajęcia te sprawiły dzieciom wiele radości. Dla osób, które zapisały się do biblioteki został ogłoszony konkurs czytelniczy,w którym chodzi o to, żeby ktoś przeczytał im w domu wypożyczoną bajkę i podpisał się na kuponie.
Dla wszystkich czekały słodycze.

6 czerwca 2012 r. w bibliotece odbywała się dalsza część akcji Czytania Dzieciom.

Przedszkolaków w Centrum Edukacji Wczesnoszkolnej w Cieszanowie odwiedziła pielęgniarka Pani Wanda Komosińska, która czytała bajeczki i rozmawiała z dziećmi o zdrowym żywieniu i związanych z tym tematem złych nawykach oraz o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny osobistej. Dzieci nie przestraszyły się osoby w białym fartuchu. Z początku myślały, że do doktor ale zaraz niektóre poznały, że ta sama Pani dawała im zastrzyk.

Tego samego dnia klasy II szkoły podstawowej uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym w Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszanowie. Czytał i prowadził dla nich spotkanie Pan Edward Dziaduła, radny w gminie i zarazem członek Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy zapoznali się z pracą strażaka i wyposażeniem wozu strażackiego. Oglądali stroje potrzebne do akcji, szczególnie podobała się maska gazowa i strój, który się ubiera, gdy atakują pszczoły albo osy.
Dla każdego dziecka czekał słodki upominek.

Dla uczestników Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom ogłoszony został konkurs czytelniczy. Każdy, kto wypożyczył książkę, dostał kupon. W domu należało poprosić kogoś dorosłego o przeczytanie bajki i podpisanie się na kuponie. Ostatni etap konkursu, to przyniesienie go do biblioteki.
Osoby, których kupony zostały wylosowane w nagrodę pojadą w lipcu na wycieczkę autokarową do Parku Dinozaurów.

Dodane: 2012-06-05 | edytowane: 2012-07-03


Licznik odsłon: 756305
Miejska Biblioteka Publiczna
w Cieszanowie

37-611 Cieszanów, ul Kościuszki 6
fax / tel. 16 631 13 01