BIP MBP
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie założona została w 1949 r. na mocy >>Dekretu o bibliotekach i opiece nad zbiorami<< z 17.04.1946 r., który to stwarzał sprzyjające warunki organizacyjne i prawne dla kształtowania jednolitej polityki bibliotecznej. W początkowej fazie biblioteka posiadała nieliczny księgozbiór, bo zaledwie 800 egzemplarzy. W roku 1949 wypożyczalnia zanotowała 90 czytelników. Liczba ta jednak systematycznie rosła i tak już w 1955 roku było ich 253, zaś w 1965 roku 430.

Menu

Godziny otwarcia


Wyświetl większą mapę

Poniedziałek 9.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 19.00
Środa 9.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 19.00
Piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9:00 - 13:00

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach.
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w serwisach społeczościowych
Blog mbpCieszanów"Twórz multimedia i pokaż się światu"- warsztaty technologiczne

Pracownia Orange wzięła udział w projekcie Fundacji Orange, dzięki któremu uzyskała dofinansowanie na dwudniowe warsztaty „Twórz multimedia i pokaż się światu”.

Celem była nauka wykorzystania aplikacji mobilnych i webowych do skutecznej promocji dziedzictwa, historii, kultury, tradycji regionu, a także biznesu, hobby oraz lokalnych wydarzeń. Uczestnicy dowiedzieli się jak tworzyć memy, giphy, logotypy, interaktywne prezentacje, mapy, zdjęcia 360°, wideoklipy czy animacje poklatkowe. Zdobyli wiedzę na temat budowania własnej marki, wykorzystania mediów społecznościowych, tworzenia bloga oraz funpage. Poznali metodę storytellingu, dzięki której można tworzyć cyfrowe opowiadania angażując szerokie grono odbiorców.
Warsztaty prowadziła Sylwia Żółkiewska- entuzjastka nowych technologii, projektantka, animatorka kultury oraz edukatorka, która popularyzuje wiedzę o wartościowych aplikacjach mobilnych dla kultury i edukacji. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, jest autorką wielu scenariuszy i materiałów edukacyjnych związanych z nowymi technologiami.

Odbiorcami projektu były osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie Pracowni Orange oraz promocję gminy. Partnerem merytorycznym był: Dom Dziennego Pobytu Seniorów w Cieszanowie i Chotylubiu, a partnerstwo medialne pełniły Media Lubaczowskie. Zdobyta przez uczestników wiedza została wykorzystana podczas organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu z uczniami klas 0- III, a także seniorami w Cieszanowie i Chotylubiu. Odbiorcy warsztatów otrzymali informację temat właściwego korzystania z sieci poprzez wykonywanie różnego rodzaju technologicznych aktywności.

Szkolenie „Twórz multimedia i pokaż się światu” ma wymierne wartości, ponieważ daje wiele możliwości osobom prowadzącym warsztaty, jak również ich uczestnikom. Nowe media otaczają nas z każdej strony, dlatego trzeba je poznawać i świadomie w sposób twórczy z nich korzystać.

„Projekt zrealizowany był w ramach programu Pracownie Orange”

Dodane: 2020-02-21


Licznik odsłon: 961061
Miejska Biblioteka Publiczna
w Cieszanowie

37-611 Cieszanów, ul Kościuszki 6
fax / tel. 16 631 13 01