BIP MBP
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie założona została w 1949 r. na mocy >>Dekretu o bibliotekach i opiece nad zbiorami<< z 17.04.1946 r., który to stwarzał sprzyjające warunki organizacyjne i prawne dla kształtowania jednolitej polityki bibliotecznej. W początkowej fazie biblioteka posiadała nieliczny księgozbiór, bo zaledwie 800 egzemplarzy. W roku 1949 wypożyczalnia zanotowała 90 czytelników. Liczba ta jednak systematycznie rosła i tak już w 1955 roku było ich 253, zaś w 1965 roku 430.

Menu

Godziny otwarcia


Wyświetl większą mapę

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 9.00 - 17.00
Piątek 9.00 - 17.00
Sobota 9:00 - 13:00

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach.
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w serwisach społeczościowych
Blog mbpCieszanówPomyszkuj w bibliotece! Wirtualny koncert życzeń.

Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie wzięła udział w międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2011”, mającej zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z Internetu. 3 marca o godz. 16:00 w Bibliotece zostało zorganizowane wyjątkowe spotkanie dla czytelników – wirtualny koncert życzeń.

Wirtualny Koncert Życzeń , który odbył się w MBP w ramach Tygodnia z Internetem miał niesamowity klimat. Czytelnicy, którzy przyszli na spotkanie mieli możliwość wysłuchania za pomocą serwisu YouTube i komputera podłączonego do rzutnika, swoich ulubionych piosenek, a także zadedykować je komuś. W spotkaniu uczestniczyli także koalicjanci MBP, którzy wsparli organizatorów pączkami (Państwo Teresa i Arkadiusz Cwynar).
Koncert Życzeń, w pewnym momencie, przeobraził się we wspólną biesiadę. Na ekranie wyświetlały się teledyski, przez głośniki płynęły dźwięki piosenek, czytelnicy śpiewali, a na stołach jak tradycja każe, gościły... słodkie tłustości, bo to był tłusty czwartek.

Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się ze stroną internetową Miejskiej Biblioteki Publicznej, innymi wartościowymi serwisami z dziedziny kultury oraz z ciekawostkami związanymi z Internetem, np., że w Polsce dostępny jest od 20 grudnia 1991 roku. Burmistrz Z. Zadworny powiedział parę słów na temat tzw. darmowego internetu w gminie Cieszanów.
Pracownicy Biblioteki zaproponowali tym, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z Internetem, udział w bezpłatnym, indywidualnym kursie nauki obsługi komputera oraz Internetu finansowanym przez Fundację Orange.
Uczestnicy otrzymali ulotki, wykonane przez MBP, z linkami stron, które poznali podczas spotkania żeby mogli sami w domach je przeglądać.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zarejestrowali swój udział w internetowym liczniku akcji „Tydzień z Internetem 2011”.


„Tydzień z Internetem 2011” to międzynarodowa akcja trwająca od 28 lutego do 5 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe, pod honorowym patronatem Neelie Kroes – europejskiej komisarz ds. agendy cyfrowej. Na potrzeby akcji zostanie uruchomiony specjalny internetowy licznik, który pozwoli na policzenie liczby jej uczestników we wszystkich krajach. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek. W Polsce „Tydzień z Internetem 2011” jest skierowany przede wszystkim do osób starszych, bowiem ponad 10 milionów Polaków po pięćdziesiątym roku życia nie korzysta z Internetu, a biblioteka jest znakomitym miejscem, by zachęcić i nauczyć osoby starsze używania komputera i Internetu.Dodane: 2011-02-21 | edytowane: 2012-01-04


Licznik odsłon: 756257
Miejska Biblioteka Publiczna
w Cieszanowie

37-611 Cieszanów, ul Kościuszki 6
fax / tel. 16 631 13 01