BIP MBP
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie założona została w 1949 r. na mocy >>Dekretu o bibliotekach i opiece nad zbiorami<< z 17.04.1946 r., który to stwarzał sprzyjające warunki organizacyjne i prawne dla kształtowania jednolitej polityki bibliotecznej. W początkowej fazie biblioteka posiadała nieliczny księgozbiór, bo zaledwie 800 egzemplarzy. W roku 1949 wypożyczalnia zanotowała 90 czytelników. Liczba ta jednak systematycznie rosła i tak już w 1955 roku było ich 253, zaś w 1965 roku 430.

Menu

Godziny otwarcia


Wyświetl większą mapę

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 9.00 - 17.00
Piątek 9.00 - 17.00
Sobota 9:00 - 13:00

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach.
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w serwisach społeczościowych
Blog mbpCieszanówPodsumowanie uśmiechniętych wakacji 2012

31 sierpnia MBP Filia w Dachnowie wraz z koalicjantami żegnała wakacje 2012. Dużo śmiechu i szczęśliwe dziecięce oczy, to wizytówka tego dnia.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie na „Orliku” przy ZSP w Dachnowie odbyło się podsumowanie akcji „Uśmiechnięte wakacje 2012”.

Przez dwa miesiące (lipiec, sierpień) dzieci gromadziły się w bibliotece, by uczestniczyć w zajęciach plastycznych „Każde ręce to potrafią”. W ostatni czwartek sierpnia przy współpracy z panią Marią Szczerbiwilk – pracownika WDK w Dachnowie, a jednocześnie przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Dachnowie, odbyły się zajęcia kulinarne „Z książką w kuchni". W czwartki pan Piotr Bielko gromadził wiele dziewcząt i chłopców na „Orliku”, gdzie odbywały się zajęcia sportowe „Silny i sprytny" oraz mecze piłki nożnej drużyn dziewczyn i chłopców. Tego samego dnia odbywały się też muzyczne spotkania prowadzone przez panią Dorotę Bielko, która z gitarą w ręku i piosenką na ustach gromadziła rozśpiewaną młodzież.

W ostatni dzień wakacji, 31 sierpnia (piątek,) odbył się turniej dzikich drużyn w piłce nożnej o puchar „Uśmiechniętych wakacji”, w którym udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z Dachnowa, Lubaczowa i Starego Lublińca. Zwycięzcą turnieju w obydwu kategoriach zostali gospodarze turnieju którzy wygrali wszystkie mecze. Po emocjonujących spotkaniach, kiedy opadły emocje sportowe nadszedł czas, by wykazać się znajomością postaci literackich, a także sprawnością manualną podczas gier i zabaw, które przygotowała pani Danuta Myśliwy – bibliotekarz MBP filia w Dachnowie. Spotkanie umilał śpiew uczestników, którzy mogli wykazać się zdolnościami wokalnymi. Na gitarze akompaniowała pani Dorota Bielko.

Relacja ze spotkania została udostępniona przez telewizję Lubaczów i można ją obejrzeć klikając na podany link TV Lubaczów

Czas szybko upływał w radosnej atmosferze i wszystkim uczestnikom przykro było kończyć wspólną zabawę... czas jednak nieubłagalny i pora... by wracać do szkolnej ławy.

Organizatorzy oraz uczestnicy akcji „Uśmiechnięte wakacje” chcą wyrazić swoją wdzięczność fundatorowi nagród, czyli Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Lubaczowie za przekazane upominki takie jak kubki, długopisy, smycze, opaski odblaskowe, kalendarze i inne.

MBP w Cieszanowie dziękuję KOALICJANTOM i WOLONTARIUSZCE za współpracę przy organizacji "Uśmiechniętych wakacji 2012" w Dachnowie :)

Dodane: 2012-09-07 | edytowane: 2012-09-17


Licznik odsłon: 756283
Miejska Biblioteka Publiczna
w Cieszanowie

37-611 Cieszanów, ul Kościuszki 6
fax / tel. 16 631 13 01