BIP MBP
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie założona została w 1949 r. na mocy >>Dekretu o bibliotekach i opiece nad zbiorami<< z 17.04.1946 r., który to stwarzał sprzyjające warunki organizacyjne i prawne dla kształtowania jednolitej polityki bibliotecznej. W początkowej fazie biblioteka posiadała nieliczny księgozbiór, bo zaledwie 800 egzemplarzy. W roku 1949 wypożyczalnia zanotowała 90 czytelników. Liczba ta jednak systematycznie rosła i tak już w 1955 roku było ich 253, zaś w 1965 roku 430.

Menu

Godziny otwarcia


Wyświetl większą mapę

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 9.00 - 17.00
Piątek 9.00 - 17.00
Sobota 9:00 - 13:00

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach.
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w serwisach społeczościowych
Blog mbpCieszanówOtwarcie nowego lokalu MBP Filia w Starym Lublińcu

6 lutego 2011 roku o godzinie 15:00 w Wiejskim Domu Kultury w Starym Lublińcu odbyło się uroczyste otwarcie nowego lokalu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie.

Uroczystego otwarcia nowego lokalu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie Filia w Starym Lublińcu dokonali: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Cieszanowie Stanisława Chomyszyn, Przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty w Gminie Cieszanów Stanisław Myśliwy oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie Urszula Kopeć-Zaborniak. Nowy lokal poświęcił ks. Janusz Wyłupek. Następnie można było zwiedzić pomieszczenia Biblioteki.

Filia Biblioteki wcześniej mieściła się w budynku Zespołu Szkół w Nowym Lublińcu, co nie do końca było korzyste dla dorosłych czytelników. Dzięki Panu Burmistrzowi Z. Zadwornemu, który przyczynił się do użyczenia, wyremontowania i zakupu nowego wyposażenia lokalu, sytuacja ta zmieniła się i jesteśmy przekonane, że dokonane zmiany pomogą nam w realizacji planów i kontynuacji działań podejmowanych przez Bibliotekę. Mamy nadzieję, że będzie długo służyć ku wspólnemu pożytkowi, ponieważ książka pełni szczególną rolę w tworzeniu i ocalaniu dziedzictwa narodowego naszej „małej ojczyzny”.

Uroczystość otwarcia nowej siedziby MBP Filia w Starym Lublińcu uświetnił występ dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Nowym Lublińcu, który przygotowała bibliotekarka Leokadia Szczygieł.
Podczas imprezy został także rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „ Nowy i Stary Lubliniec zimą w obiektywie”. Nagrodzeni zostali:

KATEGORIA I (Szkoła Podstawowa)

I miejsce Dawid Jankowski
II miejsce Marzena Witko
III miejsce Karolina Zygarlicka
wyróżnienie Aleksandra Morko

KATEGORIA II (Gimnazjum)

I miejsceRafał Wingert
II miejsce Adam Szczygieł
III Tomasz Ważny
wyróżnienie Małgorzata Gielarowiec, Katarzyna Zygarlicka

Nagrody w konkursie fotograficznym ufundowali anonimowi sponsorzy, za co bardzo dziękujemy.

Dla najmłodszych i ich rodziców po oficjalnej części czekała zabawa karnawałowa (balonowa) z konkursami oraz słodki poczęstunek.


Dodane: 2011-02-02 | edytowane: 2011-02-09


Licznik odsłon: 757307
Miejska Biblioteka Publiczna
w Cieszanowie

37-611 Cieszanów, ul Kościuszki 6
fax / tel. 16 631 13 01