BIP MBP
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie założona została w 1949 r. na mocy >>Dekretu o bibliotekach i opiece nad zbiorami<< z 17.04.1946 r., który to stwarzał sprzyjające warunki organizacyjne i prawne dla kształtowania jednolitej polityki bibliotecznej. W początkowej fazie biblioteka posiadała nieliczny księgozbiór, bo zaledwie 800 egzemplarzy. W roku 1949 wypożyczalnia zanotowała 90 czytelników. Liczba ta jednak systematycznie rosła i tak już w 1955 roku było ich 253, zaś w 1965 roku 430.

Menu

Godziny otwarcia


Wyświetl większą mapę

Poniedziałek 9.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 19.00
Środa 9.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 19.00
Piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9:00 - 13:00

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach.
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w serwisach społeczościowych
Blog mbpCieszanów"O finansach...w bibliotece"- projekt edukacyjny dla dosrosłych

Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie przez cały listopad realizowała bezpłatny projekt edukacyjny „O finansach…w bibliotece”. Uczestniczyły w nim osoby, które ukończyły 50 rok życia.

Projekt realizowany był w 3 grupach: w Cieszanowie, Starym Lublińcu i Dachnowie. W sumie w kursie wzięło udział 26 osób. Każda osoba miała dostęp do kursu komputerowego, na którym realizowała 5 modułów (wybranych z 10 dostępnych) dotyczących finansów:
• Bezpieczne finanse w Sieci. Jak nie dać się oszukać ani wykorzystać w Internecie
• Płatności bezgotówkowe
• Bank przez Internet. Swobodny dostęp do finansów
• Zakupy przez Internet. Jak bezpiecznie kupować nie wychodząc z domu
• Oszczędzanie i inwestowanie. Jak bezpiecznie zarządzać swoimi pieniędzmi
• Dziedziczenie

Projekt polegał na przekazywaniu praktycznych informacji, które pomogą w codziennym życiu. Nabyta podczas kursu wiedza pozwoli uczestnikom na świadome gospodarowanie własnym budżetem domowym.

Uczestnicy dzięki kursowi zyskali większą pewność w świecie nowych technologii i wiedzą jak w pełni korzystać z przysługujących im praw. Zaletą projektu było także zwiększenie umiejętności obsługi komputera, poznanie nowych osób i spędzenie czasu w miłej atmosferze. Uczestnicy mieli też sposobność rozmowy o obawach i wątpliwościach związanych z finansami. W ostatnim spotkaniu uczestniczył także pracownik banku, który przedstawił nabyte informacje od strony praktycznej.

Na uroczyste zakończenie projektu „O finansach… w bibliotece” zorganizowano spotkanie dla wszystkich uczestników. Za ich aktywność i zaangażowanie w kursie otrzymali imienne certyfikaty, a także materiały edukacyjne, które posłużą im do utrwalenia nabytej wiedzy (pendrive i miniporadniki). Słodkim akcentem spotkania był tort „na bogato”.
Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Dodane: 2019-12-12


Licznik odsłon: 946551
Miejska Biblioteka Publiczna
w Cieszanowie

37-611 Cieszanów, ul Kościuszki 6
fax / tel. 16 631 13 01