BIP MBP
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie założona została w 1949 r. na mocy >>Dekretu o bibliotekach i opiece nad zbiorami<< z 17.04.1946 r., który to stwarzał sprzyjające warunki organizacyjne i prawne dla kształtowania jednolitej polityki bibliotecznej. W początkowej fazie biblioteka posiadała nieliczny księgozbiór, bo zaledwie 800 egzemplarzy. W roku 1949 wypożyczalnia zanotowała 90 czytelników. Liczba ta jednak systematycznie rosła i tak już w 1955 roku było ich 253, zaś w 1965 roku 430.

Menu

Godziny otwarcia


Wyświetl większą mapę

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 9.00 - 17.00
Piątek 9.00 - 17.00
Sobota 9:00 - 13:00

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach.
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w serwisach społeczościowych
Blog mbpCieszanówNagroda dla Gminnej Koalicji zawiązanej przy MBP w Cieszanowie

26 marca 2012 roku w sali refektarzowej Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbyła się II Konferencja Regionalna Programu Rozwoju Bibliotek pn. „Biblioteki dla społeczności lokalnych”, zorganizowana przez WiMBP w Rzeszowie oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego podczas której, Gminna Koalicja zawiązana przy MBP w Cieszanowie odebrała nagrodę.

Konferencję otworzyła Pani Barbara Chmura, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego reprezentował Jacek Królikowski z zespołu zarządzającego realizacją Programu Rozwoju Bibliotek.

W konferencji uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów - Zdzisław Zadworny, Małgorzata Dubiel –Sekretarz Urzędu Gminy w Jaśle z siedzibą w Szebniach, Wiceprzewodniczący Zarządu Podkarpackiego Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Andrzej Dominik Jagodziński – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej oraz Pełnomocnik Wojewódzki Polskiego Związku Bibliotek Alicja Warzybok – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubeni.

Na sali obecni byli także przedstawiciele Gminnych Koalicji bibliotek wiodących I rundy Programu Rozwoju Bibliotek z Cieszanowa, Iwonicza Zdroju, Gminy Jasło, Miejsca Piastowego, Padwi Narodowej, Sędziszowa Małopolskiego i Tyczyna, wśród nich – dyrektorzy bibliotek, radni samorządów lokalnych, sołtysi, dyrektorzy szkół i ośrodków kultury, działaczki KGW, przedstawiciele regionalnych stowarzyszeń kulturalnych i historycznych, liderzy lokalnych społeczności, sympatycy bibliotek.

Laureatkami konkursu Koalicji Gminnych zostały 2 biblioteki wiodące I rundy Programu Rozwoju Bibliotek – Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z siedzibą w Szebniach. Okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe o wartości 2 000 zł odebrały dyrektorki obu bibliotek: Urszula Kopeć-Zaborniak i Stanisława Ablewicz. Dla najaktywniejszych członków Koalicji zostały przygotowane podziękowania i upominki.

Na konferencji dyrektor MBP w Cieszanowie Urszula Kopeć-Zaborniak, wspierana wypowiedziami 2 koalicjantów: Mirosława Turzy (kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Cieszanowie) oraz Wojciecha Świzdora (dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie) przedstawiła prezentację multimedialną na temat: Jesteś… więc razem możemy przenosić góry! Koalicja na rzecz rozwoju społeczeństwa lokalnego Gminy Cieszanów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie. Na temat działalności biblioteki skierowanej do społeczeństwa lokalnego wypowiedział się także burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny.

Relacja z konferencji na http://www.biblioteki.org/pl/_biuletyn_?ctype=regionalny&cid=1643


Dodane: 2012-04-26 | edytowane: 2012-04-26


Licznik odsłon: 756315
Miejska Biblioteka Publiczna
w Cieszanowie

37-611 Cieszanów, ul Kościuszki 6
fax / tel. 16 631 13 01