BIP MBP
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie założona została w 1949 r. na mocy >>Dekretu o bibliotekach i opiece nad zbiorami<< z 17.04.1946 r., który to stwarzał sprzyjające warunki organizacyjne i prawne dla kształtowania jednolitej polityki bibliotecznej. W początkowej fazie biblioteka posiadała nieliczny księgozbiór, bo zaledwie 800 egzemplarzy. W roku 1949 wypożyczalnia zanotowała 90 czytelników. Liczba ta jednak systematycznie rosła i tak już w 1955 roku było ich 253, zaś w 1965 roku 430.

Menu

Godziny otwarcia


Wyświetl większą mapę

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 9.00 - 17.00
Piątek 9.00 - 17.00
Sobota 9:00 - 13:00

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach.
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w serwisach społeczościowych
Blog mbpCieszanówMikołajkowe święto w bibliotece.

6 grudnia w bibliotece Mikołaj ukrył dla wszystkich biorących udział w konkursie czytelniczym... ciężki worek. Ojjjj było szukania...

W tym roku przed wizytą Mikołaja został ogłoszony konkurs czytelniczy dla klas I-III. Uczestnicy za każde przeczytane 5 książeczek otrzymywali kupon, który wrzucali w bibliotece do specjalnego pudełka z uśmiechniętym Mikołajem. Jak się okazało w konkursie wzięło 30 dzieci. Wszystkie zostały zaproszone na rozstrzygnięcie konkursu do biblioteki.

Mikołaj się spieszył... Pracowity dzień był przed nim więc schował w bibliotece swój ciężki wór dla dzieci. Żeby im ułatwić sprawę drogę oznakował naklejkami ze swoim wizerunkiem i do tego w tych miejscach pogubił niespodzianki.

No tak, ale i postawił pewien warunek...

Każdy, kto chce wziąć udział w poszukiwaniu worka musi mieć na głowie czerwoną czapeczkę. Zaczęła się więc ostra praca, w którą zaangażowali się nawet rodzice. Nie było łatwo ale wreszcie rodzina czerwonych elfów powiększyła swoje grono.

Dodatkowo zażyczył sobie wymyślenia dla niego wspólnej bajki. Z tym też nie było problemu. Każdy uczestnik podrzucił jedno słowo, które największy elf łączył w jedną całość i... tak powstała piękna opowieść o wyprawie św. Mikołaja z prezentami, który przypalił sobie podczas prasowania spodnie i musiał przyszyć łatkę z firanki zaś myszy podjadały mu cukierki z dziurawego worka, a jeden z jego pomocników wziął w podróż małego kotka, którego trzymał w kieszeni, a ten głośno pomiaukiwał.

Kiedy spełniony został warunek nadeszła pora by szukać worka albo kolejnej wskazówki. Może w katalogu, a tam tyle skrzynek do przeglądnięcia... Już się wydawało, że Mikołaj schował go za drzwiami pomieszczenia przy schodach. Dzieci piszczały z radości ale... po otwarciu okazało się, że tam w progu stoi tylko.... soczek w kartoniku do picia i poszukiwanie trzeba zacząć na nowo. Wreszcie na parterze budynku został znaleziony klucz. Tylko, które drzwi albo kłódkę da się nim otworzyć. Zaczęło się kolejne poszukiwanie...

Mikołaj w tym roku miał wymagania ale i ciekawe pomysły, które przyniosły wiele radości. Znalazł się worek. Był ukryty w jednym z boksów. Nie było łatwo go przenieść na górę do czytelni ale sił dodawała ciekawość, cóż tam się w nim kryje...

Mikołaj przygotował dla każdego taką samą paczkę, tak po sprawiedliwemu.

Dziękujemy firmom z Cieszanowa, które pomogły w tym roku naszemu Mikołajowi dotrzeć do biblioteki:

Centrum Handlowe "BRZYSKI"
Firma Handlowa TEAR s.c. Teresa i Arkadiusz Cwynar (koalicjant MBP)
Sklep Spożywczo-Przemysłowy "Framex" SC Zadworna i Zadworny

Dziękujemy Pani Jolancie Pałczyńskiej (koalicjant MBP) za przypomnienie tym firmom, że trzeba pomóc Mikołajowi, bo ma dużo pracy w ten jeden dzień w roku :)


Dodane: 2011-12-13 | edytowane: 2011-12-14


Licznik odsłon: 757939
Miejska Biblioteka Publiczna
w Cieszanowie

37-611 Cieszanów, ul Kościuszki 6
fax / tel. 16 631 13 01