BIP MBP
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie założona została w 1949 r. na mocy >>Dekretu o bibliotekach i opiece nad zbiorami<< z 17.04.1946 r., który to stwarzał sprzyjające warunki organizacyjne i prawne dla kształtowania jednolitej polityki bibliotecznej. W początkowej fazie biblioteka posiadała nieliczny księgozbiór, bo zaledwie 800 egzemplarzy. W roku 1949 wypożyczalnia zanotowała 90 czytelników. Liczba ta jednak systematycznie rosła i tak już w 1955 roku było ich 253, zaś w 1965 roku 430.

Menu

Godziny otwarcia


Wyświetl większą mapę

Poniedziałek 9.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 19.00
Środa 9.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 19.00
Piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9:00 - 13:00

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach.
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w serwisach społeczościowych
Blog mbpCieszanówMAŁY MISTRZ BAJKOWEGO ŚWIATA

W związku z ograniczeniem działalności bibliotek spowodowanym zagrożeniem koronawirusem biblioteka w Cieszanowie aktywność przeniosła do Sieci.

Powstał specjalnie stworzony funpage na Facebooku BIBLIOTEKA W KWARANTANNIE , a także kanał na YouTube MAŁY MISTRZ BAJKOWEGO ŚWIATA

Jest to akcja skierowana do najmłodszych oraz ich rodziców. Polega na tym, że bibliotekarze czytają znane bajki, do których wkradło się kilka chochlików i pozmieniały niektóre wyrazy. Zadaniem dzieci jest obejrzenie bajek i odnalezienie błędnych informacji. Prezentowane bajki to klasyki np. „Leń”, „Okulary”, a może „Kózka-Psikuska”, w której chochlik zaatakował tytuł? Z pewnością większość dzieci zna te utwory, dlatego bez problemu poradzi sobie z zadaniem. Po odnalezieniu chochlików przez dziecko- rodzic powinien wypisać je i przesłać w wiadomości prywatnej na Facebooku do Biblioteki w kwarantannie. Uczestnik, który wskaże najwięcej prawidłowych odpowiedzi, czyli odnajdzie najwięcej chochlików w bajkach zostanie MAŁYM MISTRZEM BAJKOWEGO ŚWIATA.
Akcja ma na celu promowanie literatury dla dzieci, zwłaszcza utworów znanych polskich pisarzy - Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima. Dzięki temu dziecko ma mobilizację, aby wspólnie z rodzicem przeczytać dany utwór w oryginale i móc później wziąć udział w zabawie organizowanej przez bibliotekę. Jest to ciekawa forma rozrywki i urozmaicenia czasu wolnego dla całej rodziny.

Zapraszamy do śledzenia strony Biblioteka w Kwarantannie oraz do subskrybowania kanału na YouTube MAŁY MISTRZ BAJKOWEGO ŚWIATA. Filmy pojawiają się 3 razy w tygodniu.

Działania te wpisują się w akcję Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich #NieZostawiamCzytelnika, której celem jest promocja dostępu do kultury, nauki i informacji w czasach pandemii oraz informowania o ciekawych i wartościowych wydarzeniach, w których czytelnicy oraz bibliotekarze mogą wziąć udział zdalnie.


Dodane: 2020-03-26 | edytowane: 2020-04-17


Licznik odsłon: 947548
Miejska Biblioteka Publiczna
w Cieszanowie

37-611 Cieszanów, ul Kościuszki 6
fax / tel. 16 631 13 01