BIP MBP
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie założona została w 1949 r. na mocy >>Dekretu o bibliotekach i opiece nad zbiorami<< z 17.04.1946 r., który to stwarzał sprzyjające warunki organizacyjne i prawne dla kształtowania jednolitej polityki bibliotecznej. W początkowej fazie biblioteka posiadała nieliczny księgozbiór, bo zaledwie 800 egzemplarzy. W roku 1949 wypożyczalnia zanotowała 90 czytelników. Liczba ta jednak systematycznie rosła i tak już w 1955 roku było ich 253, zaś w 1965 roku 430.

Menu

Godziny otwarcia


Wyświetl większą mapę

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 9.00 - 17.00
Piątek 9.00 - 17.00
Sobota 9:00 - 13:00

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach.
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w serwisach społeczościowych
Blog mbpCieszanówLokalni pasjonaci przyrody

„Moje spotkania z dziką przyrodą” to tytuł książki napisanej przez młodego pasjonata przyrody Mateusza Bielko z Dachnowa. Jest to ilustrowany przewodnik przedstawiający życie i zachowania dzikich zwierząt: ptaków, gadów i ssaków obserwowanych przez autora. Recenzję do książki napisał Adam Wajrak: „Mateusz Bielko jest młodym, niezwykle dociekliwym, posiadającym wiedzę a przede wszystkim kochającym przyrodę człowiekiem. Widać to po tym jak podgląda zwierzaki i o nich pisze. Wszystkie te cechy odnajdziecie w jego książce, którą serdecznie polecam”

Mateusz już od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie przyrodnicze, a za pieniądze z komunii świętej kupił swoją pierwszą kamerę. Pasja obserwatora towarzyszy mu do dziś co zaowocowało wydaniem pierwszej książki.
Aby podzielić się swoimi zainteresowaniami z szerszym gronem Mateusz odwiedził bibliotekę. Na pierwsze spotkanie przybyli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Cieszanowie. W bardzo ciekawy sposób przedstawił swoje spotkania z dziką przyrodą. Była oczywiście możliwość zakupu książki z pamiątkowym wpisem autora.

Kolejne spotkanie odbyło się w Chutorze Gorajec. Mateusz zaprezentował efekty obserwacji zwierząt członkom Dyskusyjnego Klubu Książki z Cieszanowa oraz zgromadzonej na miejscu młodzieży z Tomaszowa Lubelskiego. Na klubowiczów DKK czekało jeszcze jedno ciekawe spotkanie z lokalnym pasjonatem- Zbigniewem Blizińskim- zielarzem, znawcą przyrody i wspaniałym przewodnikiem po świecie roślin. Odbyła się bardzo interesująca prezentacja ziół ze szczegółowym omówieniem ich zastosowania.
Na zakończenie klubowicze przy akompaniamencie pieczonej kiełbaski dali się porwać w wir dyskusji.


Dodane: 2016-11-09


Licznik odsłon: 757278
Miejska Biblioteka Publiczna
w Cieszanowie

37-611 Cieszanów, ul Kościuszki 6
fax / tel. 16 631 13 01