BIP MBP
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie założona została w 1949 r. na mocy >>Dekretu o bibliotekach i opiece nad zbiorami<< z 17.04.1946 r., który to stwarzał sprzyjające warunki organizacyjne i prawne dla kształtowania jednolitej polityki bibliotecznej. W początkowej fazie biblioteka posiadała nieliczny księgozbiór, bo zaledwie 800 egzemplarzy. W roku 1949 wypożyczalnia zanotowała 90 czytelników. Liczba ta jednak systematycznie rosła i tak już w 1955 roku było ich 253, zaś w 1965 roku 430.

Menu

Godziny otwarcia


Wyświetl większą mapę

Poniedziałek 9.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 19.00
Środa 9.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 19.00
Piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9:00 - 13:00

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach.
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w serwisach społeczościowych
Blog mbpCieszanówKonkurs Fundacji Orange

Masz bujną wyobraźnię i talent pisarski? A może nie boisz się rozmawiać i masz wyjątkowe reporterskie oko? Spróbuj swoich sił w konkursie Fundacji Orange, TP i Blox.pl.

Konkurs jest wyjątkową okazją do podjęcia dialogu międzypokoleniowego, a Internet doskonałym miejscem, żeby rezultat tych rozmów dotarł do jak największej liczby osób i przetrwał pomimo upływu czasu. Stwórz tandem z kimś starszym od siebie (mamą, tatą, babcią, dziadkiem itd.) i przystąp do konkursu już dziś! Nagrodzimy aż pięć najlepszych wpisów czytnikami e-booków eClicto.

Jak przystąpić do konkursu?

Reguły konkursu są proste. Poniżej przedstawiamy trzy tematy konkursowe. Wybierz jeden z nich, puść ze swoim towarzyszem wodze fantazji, napisz najlepszą pracę jaką tylko potrafisz.

Pracę opublikuj jako wpis na swoim blogu na Blox.pl (Nie masz jeszcze bloga? Załóż go TUTAJ), otaguj ją wyrażeniem ewykluczeni_konkurs i… czekaj na rozwiązanie Pamiętaj, że możesz zgłosić dowolną liczbę wpisów na dowolny z podanych tematów. Konkurs trwa od 7 czerwca do 30 września. Zwycięzców poznamy 7 października.

Konkursowe tematy:

1. Internet i biblioteki - światy, które się uzupełniają czy wykluczają? Zapytaj kogoś starszego jak on szukał informacji i jak dużo czasu spędzał w bibliotekach

2. Jak będą wyglądać biblioteki przyszłości? Opis Twój i osoby starszej.

3. Moja biblioteka. Reportaż. Wybierz się do lokalnej biblioteki, porozmawiaj z bibliotekarką , a następnie napisz reportaż z kimś starszym. Może on ma ciekawe wspomnienia z miejscowej biblioteki?

W jury konkursu zasiadają pracownicy Fundacji Orange i Telekomunikacji Polskiej

Szczegółowy regulamin na stronie KONKURS


Czytnik eClicto to:

- nowoczesne urządzenie mobilne wykorzystujące technologię e-papieru,

- elektroniczna biblioteka, mogąca pomieścić do 400 e-booków,

- książka przyszłości – lekka i poręczna.

Dzięki czytnikowi eClicto możesz korzystać z bogatych zasobów swojej biblioteki w każdym miejscu. Technologia e-papieru zapewnia komfort czytania identyczny jak w przypadku tradycyjnych książek.

Dodane: 2011-06-16 | edytowane: 2011-06-16


Licznik odsłon: 838979
Miejska Biblioteka Publiczna
w Cieszanowie

37-611 Cieszanów, ul Kościuszki 6
fax / tel. 16 631 13 01