BIP MBP
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie założona została w 1949 r. na mocy >>Dekretu o bibliotekach i opiece nad zbiorami<< z 17.04.1946 r., który to stwarzał sprzyjające warunki organizacyjne i prawne dla kształtowania jednolitej polityki bibliotecznej. W początkowej fazie biblioteka posiadała nieliczny księgozbiór, bo zaledwie 800 egzemplarzy. W roku 1949 wypożyczalnia zanotowała 90 czytelników. Liczba ta jednak systematycznie rosła i tak już w 1955 roku było ich 253, zaś w 1965 roku 430.

Menu

Godziny otwarcia


Wyświetl większą mapę

Poniedziałek 9.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 19.00
Środa 9.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 19.00
Piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9:00 - 13:00

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach.
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w serwisach społeczościowych
Blog mbpCieszanówFilm Magiczne Drzewo

10 czerwca na godz. 16.30 zapraszamy do biblioteki na film MAGICZNE DRZEWO. Wstęp bezpłatny.

Magiczne Drzewo Andrzeja Maleszki - film obsypany nagrodami na wielu festiwalach kina dla dzieci i młodzieży na świecie.

Informacje o filmie:

"MAGICZNE DRZEWO"

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: ANDRZEJ MALESZKA

FILM NOMINOWANY DO EMMY AWARD,

NAGRODZONY: SILVER HUGO AWARD-USA, GRAND PRIX CHICAGO FILM FESTIVAL, PRIX

JEUNESSE INTERNATIONAL-MONACHIUM, CAIRO FILM FESTIVAL, GRAND PRIX BANF KANADA I WIELE INNYCHW roku 2004 TVP rozpoczęła produkcję serii filmów fantastycznych „MAGICZNE DRZEWO” wg. scenariusza i w reżyserii Andrzeja Maleszki, jednego z najlepszych w Europie twórców filmów dla młodej widowni. Seria odniosła bezprecedensowy sukces na całym świecie. Zdobyła ponad dwadzieścia nagród na festiwalach w Europie i Ameryce i została sprzedana do kilkudziesięciu krajów, w tym Niemiec, Skandynawii, Francji, krajów Iberoamerykańskich a także do Japonii i jest tam regularnie pokazywana. Widzów zafascynowało połączenie motywów fantastycznych z realnym, codziennym życiem, atmosfera tych filmów, oryginalność pomysłów i świetna realizacja. „MAGICZNE DRZEWO” jest w tej chwili największym międzynarodowym sukcesem.

Filmu fabularny (kinowy), bazującego na idei MAGICZNEGO DRZEWA. Oparty na całkowicie nowym scenariuszu, to atrakcyjne widowisko, pełnym przygód i magicznych zdarzeń. Akcja dzieje się współcześnie a zdjęcia realizowane były w kilkunastu miejscach na terenie Polski a także na morzu / na statku i w zatoce Gdańskiej/. Mimo fantastycznych motywów, film dotyka ważnego społecznie tematu dzieci, których rodzice wyjechali do pracy za granicę, pozostawiając dzieci na wiele miesięcy. Jednak przede wszystkim jest cudowną baśnią, pełną niezwykłych zdarzeń i specyficznego Humoru. Wielkim walorem filmu jest oryginalna, bliska dzieciom opowieść, prawdziwe emocje i znakomita, autentyczna gra aktorów dziecięcych. Obok dzieci w filmie grają znani aktorzy: Agnieszka Grochowska, Hanna Śleszyńska, Andrzej Chyra, Maciej Wierzbicki i inni. Scenarzystą i reżyserem filmu jest ANDRZEJ MALESZKA.


Opis filmu fabularnego „Magiczne Drzewo”:

Nad doliną Warty przeszła burza, która powaliła olbrzymi, stary dąb. Nie był to zwyczajny dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie nie znali jego cudownej mocy i pocięli drzewo na deski. Zrobiono z nich setki przedmiotów, a każdy miał w sobie cząstkę magicznej siły. Wysłano je do sklepów i od tego dnia, na całym świecie, zaczęły się dziać niezwykłe rzeczy…Z ciężarówki ucieka krzesło stworzone z magicznego drzewa. Potrafi chodzić, latać i spełniać pragnienia każdego, kto na nim siedzi. Niesamowity przedmiot spada na samochód, którym jedzie rodzina z trójką dzieci. Nieopatrznie wypowiedziane życzenie powoduje, że kochający rodzice kompletnie się zmieniają. Wyjeżdżają do pracy za granicę, zostawiając dzieci w domu upiornej ciotki. Rodzeństwo odnajduje magiczny przedmiot. Zamienia Ciotkę w małą dziewczynkę i wyrusza na niebezpieczną, pełną niesamowitych zdarzeń wyprawę, by odzyskać rodziców. Muszą pokonać długą drogę, własny strach i groźnego człowieka, który tak jak one chce odkryć tajemnicę magicznego drzewa.

W bibliotece dostępne są do wypożyczenia książki z cyklu MAGICZNE DRZEWO!

Dodane: 2016-06-09 | edytowane: 2016-06-09


Licznik odsłon: 961068
Miejska Biblioteka Publiczna
w Cieszanowie

37-611 Cieszanów, ul Kościuszki 6
fax / tel. 16 631 13 01