BIP MBP
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie założona została w 1949 r. na mocy >>Dekretu o bibliotekach i opiece nad zbiorami<< z 17.04.1946 r., który to stwarzał sprzyjające warunki organizacyjne i prawne dla kształtowania jednolitej polityki bibliotecznej. W początkowej fazie biblioteka posiadała nieliczny księgozbiór, bo zaledwie 800 egzemplarzy. W roku 1949 wypożyczalnia zanotowała 90 czytelników. Liczba ta jednak systematycznie rosła i tak już w 1955 roku było ich 253, zaś w 1965 roku 430.

Menu

Godziny otwarcia


Wyświetl większą mapę

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 9.00 - 17.00
Piątek 9.00 - 17.00
Sobota 9:00 - 13:00

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach.
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w serwisach społeczościowych
Blog mbpCieszanówFerie z uśmiechem

Biblioteka, CKiS oraz ŚDS w Cieszanowie zapraszają wszystkie dzieci i młodzież na zajęcia organizowane w ramach "Ferii z uśmiechem".

DLA DZIECI:

10:00 - 13:00 WTOREK(BIBLIOTEKA, ŚDS)
Sieciaki.pl - zabawy i konkursy z bezpiecznym Internetem.
Dzwoń dzwoneczku, dzwoń... - zajęcia integracyjne z ceramiki.

10:00 - 11:30 ŚRODA (CKiS)
Sportowo mi w głowie - zajęcia sportowe.

11:00 - 12:30 CZWARTEK (CKiS)
Poplątaniec rekreacyjno-taneczny.

PIĄTEK
Pędzą, pędzą sanie niczym błyskawica... - KULIG.


DLA GIMNAZJALISTÓW
Szczegóły na plakacie poniżej.

Akademia Orange dla bibliotek

Podczas tych ferii MBP przyłączyła się do akcji "Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu", który obchodzony jest na całym świecie 7 lutego. Organizatorami polskiej edycji DBI są: Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, a głównym partnerem akcji - Fundacja Orange. W ramach tego przedsięwzięcia MBP organizuje w każdy wtorek ferii zabawy i konkursy związane z bezpieczeństwem dzieci w Internecie.

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Ferie z filmem w bibliotece to projekt przygotowany przez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. MBP przystąpiła do tej akcji pragnąc żeby młodzież gimnazjalna aktywnie spędziła czas ferii. Projekt ten jest bezpłatny więc biblioteka nie ponosi żadnych kosztów.

MBP w ramach projektu mogła wybrać 3 filmy spośród 24, które pochodzą z bogatych zbiorów edukacyjnych programu Jeden Świat - kluby filmowe, oferty dystrybucyjnej Stowarzyszenia Nowe Horyzonty oraz zasobów własnych programu Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece. Każdy film jest udostępniony z dokładnym opracowaniem oraz materiałami dydaktycznymi do pracy.

Tytuły filmów, które będzie można zobaczyć w każdy I i II czwartek ferii, to:

2 luty - "Tysiąc razy silniejsza"
Signe to cicha i refleksyjna 15-latka. Ma najwyższe oceny i nie sprawia żadnych problemów ani w klasie, ani poza nią. To taki typ dziewczyny, na którą zawsze można liczyć, ale której nie będzie się pamiętać po kilku latach. Nie jest jednak popularna, nie przewodzi grupie, trzyma się raczej na uboczu i obserwuje to, co się dookoła niej dzieje. W szkole wiodą prym najlepiej ubrane i najbardziej przebojowe dziewczyny oraz... chłopcy. Tym ostatnim wszystko uchodzi na sucho. Nie muszą sprzątać pracowni, odrabiać lekcji, dostają większe porcje w stołówce i są uwielbiani przez nauczycieli. Wszystko zmienia się, kiedy do klasy przychodzi nowa uczennica, Saga. Niezwykle silna, pewna siebie i do bólu szczera. Nie przestrzega niepisanych zasad i ma za nic kodeks, którym posługują się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Dzięki niej bardzo szybko życie szkolne zaczyna się zmieniać. Jednak pewnego dnia wydarza się coś, czego nikt nie przewidział i sytuacja wymyka się spod kontroli.

9 luty - "Szkoła z blachy" oraz "Szermierze dla Palestyny"

Szermierze dla Palestyny

Film opowiada o życiu w obozie uchodźców Al-Amari w Ramallach na Zachodnim Brzegu. W reportażu obserwujemy codzienne życie mieszkańców obozu, mamy szansę poznać ich historię, dowiedzieć się jakie są ich problemy i marzenia.

Jest to opowieść inna niż większość historii z tego regionu. Jej wyjątkowość polega na tym, że nie dotyczy ona wojny ani bardzo skomplikowanej sytuacji geopolitycznej. Jest to historia ludzi, którzy wbrew niesprzyjającej sytuacji politycznej i życiowym przeciwnościom, mimo wszystko starają się realizować swoje marzenia i ambicje. Jest to też historia o Polakach, którzy jadą do tego zakątka świata, by pracować i żyć tam miesiącami pomagając innym tworzyć normalność w świecie, w którym wydawałoby się, nie ma dla niej miejsca.

Z A P R A S Z A M Y !!!!!

Dodane: 2012-01-30 | edytowane: 2012-01-31


Licznik odsłon: 757963
Miejska Biblioteka Publiczna
w Cieszanowie

37-611 Cieszanów, ul Kościuszki 6
fax / tel. 16 631 13 01