BIP MBP
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie założona została w 1949 r. na mocy >>Dekretu o bibliotekach i opiece nad zbiorami<< z 17.04.1946 r., który to stwarzał sprzyjające warunki organizacyjne i prawne dla kształtowania jednolitej polityki bibliotecznej. W początkowej fazie biblioteka posiadała nieliczny księgozbiór, bo zaledwie 800 egzemplarzy. W roku 1949 wypożyczalnia zanotowała 90 czytelników. Liczba ta jednak systematycznie rosła i tak już w 1955 roku było ich 253, zaś w 1965 roku 430.

Menu

Godziny otwarcia


Wyświetl większą mapę

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 9.00 - 17.00
Piątek 9.00 - 17.00
Sobota 9:00 - 13:00

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach.
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w serwisach społeczościowych
Blog mbpCieszanówDyrektor MBP w Cieszanowie i prezes FRSI odbierają nagrodę dla PRB.

22 czerwca 2012 r. Komisja Europejska w Brukseli ogłosiła wyniki konkursu "E-Inclusion Awards 2012" - dobrych praktyk integracji cyfrowej. Nagroda trafiła do FRSI za Program Rozwoju Bibliotek.

Nagrody przyznano osobom i organizacjom realizującym inicjatywy, których celem jest propagowanie korzystania z nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz przeciwdziałanie społecznemu wykluczeniu.

Nagroda została wręczona podczas konferencji Digital Agenda Assembly poświęconej zagadnieniom technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz ich wpływu na rozwój gospodarczy krajów europejskich. Wzięli w niej udział przedstawiciele instytucji Unii Europejskiej i rządów krajów członkowskich, a także naukowcy i przedsiębiorcy z całej Europy. Nagrodę wręczyła - Anna Maria Darmanin, wiceprzewodnicząca Europejskiego Komitetu Ekonomiczno Społecznego (na zdjęciu).

Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego otrzymała informację, że zakwalifikowała się do ścisłego grona finalistów e-Inclusion Awards, dlatego postanowiła, że zabierze ze sobą przedstawiciela bibliotek biorących udział w Programie Rozwoju Bibliotek. Propozycję udziału w konferencji oraz warsztatach social media(21 czerwiec 2012 r.) otrzymała Urszula Kopeć-Zaborniak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie.

Miejska Biblioteka Publiczna przystąpiła do PRB w 2009 roku jako Biblioteka Wiodąca. Miała duże problemy ze znalezieniem 3 Bibliotek Partnerskich, ponieważ był to nowy program i biblioteki z tego terenu bały się do niego przystąpić. W ostatni dzień składania aplikacji, przy pomocy i wsparciu WiMBP w Rzeszowie udało się zebrać pełny zespół.
Pierwszą biblioteka, która bez żadnych oporów zadeklarowała bycie Biblioteką Partnerską była Gminna Biblioteka Publiczna w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej. Kolejne dwie, to:
1) Gminna Biblioteka Publiczna w Fredropolu k. Przemyśla
2) Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnawatce woj. lubelskie

Podczas konferencji okazało się, że FRSI jest jednym z finalistów konkursu, dlatego też dyrektor MBP, wraz z Prezesem Rafałem Kramzą, odebrała to tak wspaniałe dla wszystkich bibliotek wyróżnienie.

W dniu wręczenia nagród delegacja Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego spotkała się z Neelie Kroes - Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej, komisarzem europejskim ds. agendy cyfrowej.

Delegacja z Polski składała się z:
1) Rafał Kramza - Prezes FRSI
2) Elżbieta Dydak - Sekretarz Programu Rozwoju Bibliotek(Zarządzanie realizacją Programu)
3) Agnieszka Koszowska - Redaktor portalu www.biblioteki.org
4) Urszula Kopeć-Zaborniak - Dyrektor MBP w Cieszanowie

Przez cały pobyt w Brukseli delegacja prowadziła rzecznictwo na rzecz bibliotek i ich możliwości.

Dodane: 2012-07-03 | edytowane: 2012-07-03


Licznik odsłon: 757971
Miejska Biblioteka Publiczna
w Cieszanowie

37-611 Cieszanów, ul Kościuszki 6
fax / tel. 16 631 13 01